Açlık Oyunları – Suzanne Collins

Temmuz 11, 2017

Yayınevi: Dex

Sayfa sayısı: 420

İlk Basım: 2008

Tür: Yabancı Roman

Kitap Hakkında Genel Bilgi

Bir zmanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içinde Panem ulusu yaşamaktadır. Capitol’ün etrafında on iki mıntıka bulunmaktadır. Capitol şiddetli, acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır. Onların her biri her yıl yapılan Açlık Oyunları‘na katılmak zorundadır. Yarışma için her bir bölge yaşları on iki ve on sekiz arasında değişen bir erkek ve kız çocuğu göndermek durumundadır. Açlık Oyunları TV’den canlı olarak yayınlanan ölümüne bir kavgadır.

On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve kendinden daha küçük kız kardeşi ile yaşamaktadır. Oyunlarda kız kardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır. Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kız kardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi verecektir. Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur.Eğer bu yarışmayı kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır. Olaylar devam ettikçe sürükleyen bu kitabı okurken elinden bırakması gerçekten zor.

Yazar Hakkında Genel Bilgi

Yazar Suzanne Collins kitaplarında ağırlıklı olarak felsefe, macera ve romans kullanmaktadır. Collins bu kitabında şimdi ile gelecek arasında  bir paralellik kurmaktadır. Suzanne Collins, Gregor the Overlander kitabının yanı sıra Underland Chronicles bestseller kitaplarının yazarıdır. Bu kitaplarında da çağımızdaki savaş ve şiddetin etkilerini keşfetmeyi sürdürmektedir. Suzanne Collins ailesiyle birlikte Connecticut’ta yaşamaktadır.

Bir yorum

  • Cabbar Temmuz 11, 2017, 9:34 pm

    Siteniz çok güzel sevdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir