Aşkın Gözyaşları / Tebrizli Şems – Sinan Yağmur

Şubat 3, 2017

YayıneviKaratay Akademi

Sayfa Sayısı : 182

İlk Basım :2010

Tür : Roman

Yazar : Sinan Yağmur

Kitap Hakkında Genel Bilgi

 

Son yıllarda edebiyat dünyasında Şems ve Mevlana arasındaki ilişkiyi anlatan bir çok kitap ortaya kondu. Aşkın Gözyaşları / Tebrizli Şems,  Mevlana ile Şems arasında yaşananlara en iyi şekilde anlatan okunabilecek kitaplardan. Kitap size her iki insan hakkında da bilmediğiniz bir çok bilgiyi sunarken aynı zamanda Allah sevgisi ve aşk anlamında size farklı bakış açıları kazandıracaktır. Tebriz’de doğan ve oldukça asi olan Şems 7 yaşında hafızlık eğitimine başlar ve bir okuyuşta Kuran’ı hafızasına kazır. Bir sabah rüya gören Şems, Kuran’ı açtığı anda Şems suresi ile karşılaşır ve o andan sonra kendisine öyle hitap edilmesini ister.

Büyük bir değişikliğe uğrayan Şems hiçbir şey yememeye başlar fakat bu gücünden, kuvvetinden ve sağlığından hiçbir şey eksik etmemektedir. Gasilhanede tabutların içinde sabahlayarak ölümü düşünen ve bir aşk arayışı içinde olan Şems, aradığı her neyse onu Mevlana’da bulacaktır. Şehir şehir arayışa geçen Şems, Şam’da bulunduğu sırada hocası tarafından Konya’ya gitmek üzere yönlendirilir ve orada camide Mevlana ile karşılaşır.

Yazar Hakkında Genel Bilgi

1965’te Kırşehir’de hayata gözlerini açan Sinan Yağmur, genelde dini kitaplar yazmaktadır. Eğitimi İlahiyat ve İslam Felsefesi üzerine olan yazarın yazmış olduğu kitaplar oldukça çok beğenilmektedir. Yazar halen gazetecilik ve yazarlık kariyerine devam etmektedir. Bir dönem öğretmenlik yapan Sinan Yağmur, eğitimi üzerine konferanslara da katılmaktadır. Kitabın devamı olan bir kaç kitap daha kaleme almıştır.

2 Yorum

  • dini videolar Ekim 2, 2017, 4:56 pm

    Defalarca keyf ile okuduğum bir kitap okumayanlar için tavsiye edebilirim sinan yağmur çok kaliteli bir kaleme sahip.

  • İnstagram takipçi Ekim 3, 2017, 11:04 am

    Tekrar tekrar okuduğum bir kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir