Beşiktaş Mali Müşavir

Şubat 4, 2018

Beşiktaş mali müşavir üst düzey bir muhasebe pozisyonudur. Maliye, iktisat, işletme ve kamu yönetimi gibi İktisadi İdari Birimler Fakültesinde okuyan öğrencilerinin neredeyse tamamı, kpss , ales ve yds gibi sınavlara girerek Mali Müşavir olmayı hedeflerler. Bunun nedeni ise, öğrencilerin mali müşavir olmak için az çaba harcamaları gerektiklerini düşünmelidir. Kısaca değerlendirmek gerekirse, mali müşavirlik oldukça saygın meslek gruplarından biridir.

Mali müşavirlerin bir çok görevi bulunmaktadır. Bu meslek grubu, işletmenin gider-gelirini firma için değil devlet için tutmaktadır. Bunun dışında bir çok görevi bulunan mali müşavirlerin görev tanımını okuduğumuz zaman, bunu neden firmaların kendileri yapmadıkları sorusu akıllara gelmektedir. Fakat kanun gereği firmaların mali müşavir kullanma zorunluluğu vardır. Beşiktaş Mali Müşavir  tanımları bunlarla sınırlı değildir. Özellikle Beşiktaş’ta bir işletme sahibi iseniz, bu tarz araştırmalar sizin için büyük önem taşır. Kısacası muhasebe, işletmelerin en önemli birimlerinden biridir.

Beşiktaş Mali Müşavir Nasıl Olunur?

Mali müşavirli olmak için 4 yıllık üniversite mezunu olmak şartı vardır. Fakat herhangi bir bölüm bitiren öğrenciler mali müşavir olma şansına sahip olamaz. İlgili bölümlerden mezun olmak gerekir. Sonrasında ise staja başlamak için sınav kazanmak gerekiyor. Bu sınav oldukça detaylı bir sınavdır. Sınavın ardından 3 yıl staj yapmak ve ardından e-use sınavlarını tamamlamak gerekiyor. Bu şekilde Beşiktaş mali müşavir olma şansına sahip olabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir