Medyum Olduğumuzu Nasıl Anlayabiliriz?

Nisan 11, 2018

Medyumluk, sıradan bir insanın beş duyu organı ile algılayamadığı ve altıncı his denilen özel bir yetiye sahip kişilere verilen meslek adıdır. Medyum bu bakımdan herkesin iddia edebileceği bir meslek alanı değildir. Bunun için kişinin özel olarak bu donanımlarla dünyaya gelmiş olma şartı vardır. Medyumlar da Tanrı inancını kabul etmekte ve onlara göre bu yetenekleri kendilerine Tanrı tarafından verilmiştir. Bu bakımdan da medyum olmanın belirli bir eğitiminin bulunduğunu belirtmemiz zor. Çünkü medyum doğuştan gelen bir yeteneğin mesleğe dönüştürülmüş şekli olarak bilinmektedir. Bu da medyum olmak isteyen kişilerin aslında doğuştan medyumluk vasıflarının verilip verilmediğini keşfetmemiş olduğundan dolayı büyük bir yanılgı içinde bulunduğunu resmeder. Çünkü doğuştan altıncı his yeteneği güçlendirilmiş beyin yapısına sahip ve his dünyasına hakim bir kişinin medyum olmak gibi bir çabası yoktur. Kendisini ister istemez zaten öyle bir dünyanın içerisinde bularak karşısındaki insanlara hizmet etmeye başlamaktadır.

Medyumlar Nasıl Hisseder?

Medyumlara sürekli bu soru sorulur. Medyuma göre medyum olmak konusunda nasıl hissettiklerine yönelik olarak sorulan bu sorunun nasıl aşık olunur, insanlar neden komik şeylere güler sorularından hiçbir farkı yoktur… Yani tamamen doğal bir süreçtir onlara göre. Bu durumda da herhangi bir şekilde eğitimle kazanılan ya da psikolojik tabirle sonradan kazanılan bir davranış biçimi değildir medyum olmak süreci… Bu bakımdan da her yönüyle medyum hocalık hissetmeleri onlara Allah tarafından verilmiş özel bir yetenek olarak görülmektedir. Medyumlar seansta sanki içinde bir başka kişi kendisine konuyla ilgili süreç hakkında yaşanacakları fısıldamakta ve onlara bir bakıma suflörlük yapmaktadır. Bu da onların tamamen metafizik güçlerle birlikte karar alarak doğruları açığa çıkarmasını sağlayan gizli bir gücü olarak kendisini göstermektedir. Medyumlar bu bakımdan da hissetmekte pek de zorlanmazlar. Çünkü beyinlerindeki his bölgeleri tamamen artırılmış olarak yani altıncı hisleri sıradan insanların kat kat üstünde sıra dışı kişiler olarak bilinmektedirler.

Medyumluk ve Ruhlar Alemi

Medyumların medyum olmak sorusuna yönelik olarak merak edilen bir diğer konu da ruhlar alemi ile nasıl irtibata geçtikleri konusudur. Medyumun ruhlar ile irtibata geçmesi doğrudur. Çünkü ruhlar kendilerine belirtilen süreler zarfında eğer hayatını iyi bir şekilde yaşamış bir ruhsa Allah tarafından sevdiklerinin arasına gönderilmektedir. Bizlere gaipten yani gelecekten haber vermektedirler. Bizleri Tanrının dilediği dışında kimseler göremez, hissedemez. Zaten medyumlara altıncı his kuvveti ve ruhlarla irtibata geçme ruhsatı Allah tarafından verildiğine göre onlar ruhlar alemiyle irtibat kurabilmektedirler. Bu da medyum olmak sürecinin sıklıkla bilinen bir diğer yönünü meydana getiren çalışmalar arasında gelen noktalarını oluşturur. Bütünüyle bu noktalar dikkate alınarak değerlendirildiği zaman son derece metafizik bir alan olarak medyumluk alanının bulunduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu da medyumluğun doğuştan kazanılan bir güç olduğunun en temel ispatıdır.

https://www.aslanhoca.com

Bir yorum

  • Kaner Asten Mayıs 16, 2018, 8:35 am

    Bu konularda hiç bilgim yok ilgimde yok nedense .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir