Unutamadım – Caner Yaman

Ekim 3, 2017

Yayın Evi: HayyKitap

Sayfa Sayısı: 208

İlk Basım: 2016

Tür: Yerli Roman

Yazar: Caner Yaman

Kitap Özeti

Onur ve Çiğdem ilk defa bir kafede karşı karşıya gelirler. Onur, ilk görüşte Çiğdem’den etkilenir. Onur normalde hiç yapmadığı bir şekilde Çiğdem ile sohbete başlar. Bu sohbet aşkın ilk adımı olur ve birlikte doktora için İrlanda’ya giderler. İlişkinin başında her şey yolunda olsa da zamanla tartışmalar başlar. İlerleyen günlerde tartışmalar daha da ateşlenir. Çiğdem hayatında başka birisi olduğunu söyleyerek Onur’dan ayrılır. Onur da Çiğdem’i unutmak için İstanbul’a geri döner.

Onur, Çiğdem’i tamamen silebilmek için doğdu şehir Amasra’ya gider. Orada yarım kalan kitabını yazmaya devam etmek ister. Bu gidişin aslında kendinden bir kaçış olduğunu bilmez. Günlerini güzel, huzurlu bir şekilde geçirir ve kendini yeniler. Eski bir arkadaşı Ezgi ve Onur karşılaşır ve onlar bir türlü sevgili olamamış. Ezgi ailesinden geriye kalan tek kişi, kardeşine bağıdır. ama Onur’un yanına geldiği günlerde Ankara’da bir bombalı saldırı sonucu kardeşini kaybettiğini öğrenir. Bu haberi kaldıramayıp intihar edince Onur hayatından birisini daha kaybeder.

Hayatına devam ederken Joanne’dan haber alır. Joanne, Çiğdem’in ona bir zarf bıraktığını ve zamanı geldiğinde bu zarfı ona vermesi gerektiğini söyler. Onur zarfı okumak ve neler olduğunu öğrenmek için İrlanda’ya gitmek üzere yola çıkar. Çiğdem’in bıraktığı zarfı okumaya başlamasıyla birlikte gerçekleri öğrenmeye başlamıştır. Çiğdem’in onu terk etmesinin sebebinin yeni birine aşık olduğu için değil; kanser olduğu için aynı zamanda hamile olduğu için ve Onur’u bu zor duruma sürüklememek için Çiğdem’in gittiğini anlar. Canı çok yanar. O aylarca başka biri olduğu için terk edildiğini düşünse de sonuç aslında onun düşündüğünden çok farklıdır. Mektubu okuduktan sonra Çiğdem’i bulur. Bir hastane odasında karşılaşırlar. Çiğdem bebeğini doğurmuştur. Bütün zorlukları üstlenmiş ve sonrasında da ameliyat olmuştur. Onur ve Çiğdem yüzleşmiş, olanları konuştuktan sonra Amasra’ya, Çiğdem’in memleketine dönmüş, orada yaşamaya başlamışlardır.

3 Yorum

  • iş hayatı Ekim 3, 2017, 9:30 pm

    okumadım ama okumayı düşünüyorum bu kitabı

  • Hediye Farkı Ekim 5, 2017, 6:27 pm

    Çok sevdiğim bir kitap

  • sohbet Kasım 6, 2017, 6:52 pm

    ben bu kitabı okudum çok güzel okumanızı tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir